wtorek, 20 czerwca 2017

Obrazy francuskich malarzy, które zapewne nigdy nie zawisną na mych ścianachJedni wydają pieniądze na luksusowe samochody czy ubrania od światowej sławy projektantów, inni zaś kupują dzieła sztuki warte miliony dolarów…

Przedstawiam Wam 3 najdroższe francuskie obrazy w historii. 

Jak myślicie, są warte swej ceny? 
Na pierwszym miejscu uplasował się obraz Paula Gaugin „Nafea Faa Ipoipo” (co po tahitańsku znaczy "Kiedy mnie poślubisz?”). Dzieło francuskiego malarza, przedstawiające dwie kobiety z Tahiti zostało sprzedane za 300 mln dolarów i uznane za najdroższe w historii sztuki. Co ciekawe, w  1892 sam Gaugin wystawił swój obraz na sprzedaż. I choć kosztował on jedyne 1500 franków artysta nie znalazł na niego kupca.

Na drugim miejscu znaleźli się „Gracze w karty” autorstwa Paula Cezanne’a. Za obraz ukazujący mężczyzn oddających się karcianej rozrywce rodzina z Kataru była gotowa zapłacić majątek, czyli jakieś 250 mln dolarów.

III miejsce należy do Pierre’a Auguste’a Renoira. Dzieło artysty zatytułowane "Bal w Moulin de la Galette" zostało sprzedane za sumę 78,1 mln dolarów. Jego nabywca wywołał nie lada skandal twierdząc, że kiedy umrze, obraz ma zostać skremowany razem z nim.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz